Wypożyczanie samochodu

Jeśli planujecie poruszać się po Hiszpanii wynajętym autem to najlepiej wcześniej wykonać rezerwację przez Internet a po przybyciu do Alicante tylko dopełnić formalności i otrzymać samochód. Użyj poniższej wyszukiwarki – po wpisaniu żądanego miejsca odbioru auta i terminu wypożyczenia, otrzymasz atrakcyjną ofertę samochodów.
 
Niżej na tej stronie znajdziecie nasze rady i informacje dotyczące wynajmu samochodów, nie tylko w Alicante.
 

 
Na lotnisku Alicante jest dość duży wybór firm wypożyczających samochody. Ceny wynajmu aut są w Hiszpanii prawdopodobnie najniższe w całej Europie – niewielkie, ekonomiczne auto można wynająć nawet za 55 EUR za tydzień poza sezonem oraz 100 EUR w sezonie. Pamiętajcie jednak, że jest to podstawowa cena i większość wypożyczalni dolicza do końcowej ceny wynajmu pełen zbiornik paliwa w kwocie około 80 EUR. Przed wypożyczeniem koniecznie trzeba zapoznać się z warunkami dotyczącymi paliwa aby wiedzieć czy mamy oddać samochód zatankowany czy nie. Zazwyczaj jeśli otrzymujemy auto z pełnym zbiornikiem paliwa i oddamy także z pełnym (wraz z paragonem tankowania z najbliższej stacji paliwowej) to pobrana opłata zostanie nam zwrócona (na rachunek karty kredytowej). Pomimo iż informacje o zasadach dotyczących paliwa znajdują się na stronach internetowych wypożyczalni, część klientów jest nimi zaskoczona podczas formalności przy okienku wypożyczalni.
Jeśli nie jest napisane inaczej to w podstawowej cenie wypożyczenia auta jest zawarte standardowe ubezpieczenie. Jeśli auto zostanie uszkodzone (nawet nie z naszej winy) to niestety zostanie pobrana (potrącona) pewna suma z kwoty zablokowanej na karcie podczas wypożyczania.
Uwaga praktyczna: w momencie wydawania auta klientowi, pracownik powinien zaznaczyć na dokumencie wynajmu wszystkie uszkodzenia, które już posiada auto. Zazwyczaj polega to na tym, że pracownik wypożyczalni wraz z klientem obchodzi auto dookoła i dokonuje odpowiednich oznaczeń na schemacie (rysunku) samochodu. W interesie wynajmującego jest, aby wszystkie uszkodzenia zostały tam oznaczone, zwłaszcza jeśli wypożyczane auto jest dość nowe i posiada ich niewiele.
Wypożyczając samochód wskazane jest zapoznanie się z jego warunkami i ograniczeniami tam zawartymi jak np. zakaz jazdy po drogach nieutwardzonych. W większości wypożyczalni klienci poniżej 21. roku życia muszą wykupić rozszerzone, droższe ubezpieczenie.
Wypożyczając samochód możemy dokupić pełne ubezpieczenie (różnie nazywane przez wypożyczalnie) które w pełni chroni klienta przed ewentualnymi wydatkami związanymi z uszkodzeniem, utratą auta lub jego okradzeniem.
Jeśli nie dokupicie „drugiego kierowcy” to auto może prowadzić wyłącznie osoba która go wynajęła. Jeśli poruszając się wynajętym samochodem po Hiszpanii zapłacicie mandat, to „opłatę manipulacyjną” (np. 30 EUR) pobierze od Was także firma wynajmująca.
Jeśli przylot planowany jest w godzinach wieczornych lub nocnych to podczas dokonywania rezerwacji wskazane jest podanie numer lotu. Wówczas, jeśli samolot będzie miał opóźnienie, to pracownik wypożyczalni będzie na Was czekał. Niektóre wypożyczalnie wymagają dodatkowej opłaty za nocną obsługę klientów.

Dokumenty niezbędne do wypożyczenia auta to zazwyczaj: ważne prawo jazdy, dowód osobisty lub lepiej paszport i karta kredytowa. Wszystkie te dokumenty muszą być jednej osoby. Zazwyczaj karta nie może być płatnicza lub debetowa lecz musi być kartą kredytową, ale jeśli zdecydujemy się na pełne ubezpieczenie to w niektórych wypożyczalniach wystarczy karta debetowa. Prawo jazdy trzeba posiadać minimum 1 rok (w niektórych wypożyczalniach 2 lata). Z doświadczenia wiemy, że niestety zdarzają się przypadki, że podczas załatwiania formalności przy okienku karta nie autoryzuje się. Dobrze jest wówczas posiadać drugą, najlepiej innego systemu (dwa najbardziej popularne systemy w Europie to VISA i MasterCard). Najpopularniejsze firmy u których możemy wynająć samochód na lotnisku Alicante to: Hertz, Sixt, Centauro, Sol-Mar, Rent Again, Goldcar, Auriga Crown, Avis, RecordGo, Europcar.

 

Oto przykładowy dokument jaki otrzymujemy wypożyczając samochód z firmy RecordGo. Znajdują się na nim informacje m.in. o kliencie, o samochodzie, warunki umowy, a także mapki ułatwiające dotarcie na parking, skąd należy odebrać samochód.

P R Z E P R A S Z A M Y

nasza witryna jest obecnie

.

W PRZEBUDOWIE

.

* * *

PRZEDSTAWIONE NA STRONIE DANE MOGĄ BYĆ NIEAKTUALNE

Chcesz otrzymywać informacje oraz atrakcyjne oferty?

Zapisz się na newsletter

FreshMail.pl